Systemy telewizji przemysłowej stają się nieodzownym elementem naszego życia. Systemy monitoringu możemy napotkać w każdym miejscu, ulice miast, galerie handlowe, zakłady pracy, osiedlowe sklepy, prywatne domy, zamknięte osiedla, Telewizja dozorowa w zależności od miejsca instalacji ma różne zadania, pozwala na poczucie bezpieczeństwa, kontroluje nieuczciwych pracowników oraz klientów, chroni mienie.
Systemy monitoringu budujemy w zależności od specyfikacji obiektu, możliwości finansowych oraz potrzeb inwestora.
Na podstawowy system telewizji przemysłowej składają się takie urządzenia jak, kamery mogą być kopułowe, kompaktowe, zintegrowane z oświetlaczem podczerwieni, ukryte, rejestratory ( rejestrator autonomiczny, na płyty dvd,), zasilacz, kable i złączki.
Konsekwencją bardzo szybkiej ewolucji monitoringu wizyjnego, który jest jednym z najefektywniejszych i najczęściej stosowanych praktyk nadzoru. Jest pojawienie się monitoringu wizyjnego najnowszej generacji wykorzystującego transmisję obrazu wideo przez sieć Internet do urządzeń stacjonarnych tj. rejestratorów cyfrowych, komputerów.
Montaż monitoringu to kompletna usługa, na którą składa się nie tylko zestaw, odpowiednio do siebie przystosowanych, wysokiej jakości urządzeń dozorowych, ale także obejmuje montaż instalacji CCTV. W cenę wliczona jest również konfiguracja wszystkich urządzeń wchodzących w skład zestawu monitoringu. Dzięki kompleksowej usłudze montażu monitoringu mamy pewność, że wszystkie urządzenia będą ze sobą prawidłowo współpracować, natomiast wykonanie montażu i konfiguracji urządzeń przez wykwalifikowany zespół techników, z wieloletnim doświadczeniem w branży, gwarantuje najwyższą skuteczność działania instalacji telewizji przemysłowej.
Projektant systemu określa przy akceptacji inwestora miejsca instalacji kamer oraz kluczowe parametry systemu. Dobierając lokalizacje kamer należy brać pod uwagę szereg czynników mających wpływ na końcową jakość obrazu. O jakości uzyskanego obrazu nie tylko decyduje rodzaj zastosowanej kamery oraz obiektywu. Równie ważne jest lokalizacja kamery. Na tym etapie należy ustrzec się typowych błędów polegających na zbyt wysokiej lokalizacji kamery, zastosowania obiektywu o zbyt szerokim kącie widzenia czy umieszczeniu kamery w miejscu gdzie będzie narażona na odblaski od silnych źródeł światła.
Projektując okablowanie należy kierować się nie tylko zapewnieniem odpowiednich parametrów transmisji sygnału wizyjnego. Należy mieć na uwadze perspektywę rozbudowy systemu.
Rejestratory obrazu mają za zadanie archiwizować nagrany materiał. Projektant ma do wyboru setki urządzeń dostępnych na rynku a różniących się rodzajem zastosowanej kompresji obrazu, wydajnością sprzętową, pojemnością dysków (oraz możliwością rozbudowy), możliwością współpracy z innymi urządzeniami oraz wieloma innymi parametrami. Dobrze wykonany projekt jest podstawą nowoczesnego, niezawodnego systemu zapewniającego sprawną obsługę i doskonałą jakość obrazu.
W obecnych czasach sieć monitoringu daje możliwość nadzorowania przebiegu pracy w Twojej firmie i wglądu do systemu kamer przez całą dobę za pośrednictwem internetu. Korzystając z tego rozwiązania będziesz pewien prawidłowych działań pracowników nawet gdy odpoczywasz na wakacjach. Dostęp do kamer może być chroniony panelem logowania, dzięki czemu tylko użytkownicy znający login i hasło będą mieli dostęp do sieci wideo. Obraz z kamer może być zapisywany w różnych formatach, a najnowocześniejszym obecnie rozwiązaniem jest zapisywanie go na twardych dyskach o dużej pojemności, dzięki czemu Twoja firma zyskuje możliwość sprawdzania obrazu z kamer nawet kilka tygodni wstecz. To rozwiązanie sprawdziło się już w wielu przedsiębiorstwach. Korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań zapewni Ci wysoką jakość przy zachowaniu niskich kosztów.
Zaufaj profesjonalistom! Zapoznaj się z 5 krokami do profesjonalnego monitoringu w Twojej firmie, domu i skontaktuj się z nami.